Rajd Niepodległości
(8 listopada 2013)

W dniu 8 listopada 2013 r. z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się "Rajd Niepodległości". W czasie Rajdu nasi uczniowie w składzie: Katarzyna Mucha, Rafał Bodys, Kamil Wilmański i Damian Szymański zdobywali Warszawską Odznakę Krajoznawczą (WOK) i poznawali miejsca związane z niepodległością Polski. Trzeba było przejść trasę od Pl. Zamkowego, Krakowskie Przedmieście (Hotel Bristol - pobyt Ignacego Paderewskiego), Pl. Piłsudskiego - pomnik Piłsudskiego, tablice na ścianie Domu Garnizonowego, Grób Nieznanego Żołnierza), Pl. Małachowskiego (pomnik POW), Uniwersytet (tablice pamiątkowe i armata), Pl. Trzech Krzyży (pomnik W. Witosa), ul. Mokotowska 50 - dom, gdzie mieszkał i pracował J. Piłsudski, Al. Ujazdowskie - pomniki R. Dmowskiego i I. Paderewskiego, Belweder - pomnik J. Piłsudskiego.
Na dziesięciu punktach były zadania do wykonania, gdzie trzeba było uzupełnić wiadomości.

Czekamy teraz na wyniki w grudniu, bo stawką jest otrzymanie pucharu za czołowe miejsce.

Tekst i zdjęcia: Edyta Sapińska