"Obycie umila życie", czyli jak się zachować z klasą
(8 listopada 2013)

Dnia 8 listopada 2013 roku w Domu Kultury Warszawa-Włochy odbył się X Warszawski Konkurs Savoir-Vivre "Obycie umila życie". Wzięło w nim udział 200 uczniów z  ponad 40 szkół  z całej Warszawy. Nasz Ośrodek reprezentowała pięcioosobowa drużyna: Aleksandra Będowska, Dominika Michalska, Jakub Studziński, Kamil Jakubowski i Piotr Zgódka. Mieliśmy 10 minut na rozwiązanie testu, który miał 20 pytań. Problematyka pytań nie była dla nas zaskoczeniem, byliśmy dobrze przygotowani przez  p. Alicję Kozińską. Po zakończeniu konkursu wróciliśmy do Ośrodka, z niecierpliwością oczekując na wynik. Niestety, nie zakwalifikowaliśmy się do następnego etapu,  ale biorąc pod uwagę, że byliśmy jedyną szkołą dla niesłyszących wśród szkół masowych, myślimy, że  nasz wynik 48 pkt. był wielkim sukcesem i bardzo się z niego cieszymy. Przygotowując się do tego konkursu zdobyliśmy wiele cennych informacji  dotyczących zasad prawidłowego zachowania się przy stole, obycia towarzyskiego w szkole i pracy , na ulicy, czy w podróży. Poznaliśmy też zasady doboru odpowiedniego  stroju do rodzaju spotkania.