Monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Nasze początki w nauce zawodu montera.
(15 września 2014)

Od nowego roku szkolnego 2014/2015 w szkole  zawodowej uczniowie mają możliwość uczenia się zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, np. malarskich, tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych. W chwili obecnej budownictwo rozwija się bardzo dynamicznie i na rynku pracy brakuje fachowców. Absolwenci kierunku nauczania „Monter zabudowy   i robót wykończeniowych w budownictwie” są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych. Po ukończeniu szkoły w tym zawodzie absolwenci potrafią  m. in.:  

  • wykonywać prace wykończeniowe w budynku (stawianie ścian z płyt kartonowo - gipsowych, malowanie,  układanie płytek podłogowych i ściennych)
  • obliczać ilość matowych materiałów potrzebnych do wykonywania zleconych robót
  • analizować dokumentację budowlaną
  • absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, ponieważ podczas praktycznej nauki zawodu uczą się na przygotowanych stanowiskach w warsztatach oraz na stanowiskach pracy robót wykończeniowych 

Nasze początki w tym zawodzie na zajęciach praktycznych przedstawiamy poniżej.


Galeria fotografii