Szkolny konkurs odczytywania mowy z ust
(17 lutego 2016)

17 lutego 2016 r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu Odczytywania Mowy z Ust Oczy pomagają słyszeć. Tym razem tematyka konkursu odnosiła się do hasła: Komunikacja drogą do sukcesu. Z zadaniami zmagało się 10 uczniów. Na ekranie uczestnicy obserwowali twarze trzech osób i z ruchu ich ust odczytywali wyrazy, wyrażenia dwuwyrazowe oraz zdania. Poziom trudności był zróżnicowany, gdyż wśród wyrazów był trudny do odczytania krzyk, ale także łatwiejszy: spojrzenie. Znacznie trudniejsze do odczytania było wyrażenie: rytm wypowiedzi, które znalazło się obok trudniejszego połączenia bariery komunikacyjne w zadaniu drugim.

Mistrzem odczytywania mowy z ust został uczeń klasy Ia Patryk Dąbrowski. II miejsce zajął Mariusz Kłopotowski z Iti, natomiast III miejsce zajęła Magdalena Wdowiarz z klasy IItcp. Dwie osoby z najlepszym wynikiem będą reprezentować nasz Ośrodek w Ogólnopolskim Konkursie Odczytywania Mowy z Ust w Krakowie.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki, by w marcu w Krakowie dopisało im szczęście!