Szkolny konkurs "Mistrz Gramatyki 2016"
(7 kwietnia 2016)

Od kilkunastu lat konkurs "Mistrz Gramatyki" cieszy się wielkim zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły. Z przyjemnością obserwujemy stały wzrost umiejętności gramatycznych zasad i właściwego ich stosowania w wypowiedziach uczniów. To cieszy nie tylko nas - nauczycieli, ale daje satysfakcję i wymierne efekty w postaci dobrze zdanych matur z języka polskiego. W tym roku do konkursu zgłosiło się 25 uczniów z klas licealnych i zawodowych. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 20 chętnych. Trzeba przyznać, że zadania konkursowe do łatwych nie należały, ale większość uczestników poradziła sobie bardzo dobrze. Konkurs wygrał Patryk Dąbrowski z kl.1 a, drugie miejsce zajął tegoroczny maturzysta Jakub Studziński, a trzecie miejsce - Krzysztof Sarniewicz również z kl.1a. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim ambitnym uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Hanna Jurojć i Jolanta Rybicka