Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
(24 czerwca 2016)

Tradycyjnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by pożegnać się przed wakacjami. Nietypowo cała sala była zaciemniona i tylko nieliczni wiedzieli dlaczego tak się dzieje. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Stopińska wręczając  wraz z wychowawcami klas świadectwa wyróżniającym się uczniom. Z dużą przyjemnością i dumą zostały również wręczone listy gratulacyjne Rodzicom uczniów, którzy swoimi wynikami w nauce i zachowaniem bardzo pozytywnie zapisali  się w tym roku szkolnym.

Pani wicedyrektor Agata Czernicka wraz z wychowawcami klas i opiekunami grup pożegnała uczniów 3m, 2pa, 2pb, 2pc i 1t15. Każda klasa miała okazję obejrzeć film, w którym o każdym z naszych uczniów zostało powiedziane wiele ciepłych słów. To właśnie ta niespodzianka wymagała zaciemnienia sali gimnastycznej. Nie obyło się bez wzruszeń.

Usłyszeliśmy ciepłe słowa od Samorządu Uczniowskiego, który nie tylko pożegnał absolwentów, ale też podziękował za ten rok współpracy i życzył wszystkim słońca w wakacje.

Następnie kierownik internatu pan Bogdan Oleksiak wręczył podziękowania i nagrody wychowankom, którzy dali się poznać z jak najlepszej strony. Przyszedł czas na wręczanie nagród w konkursach, a lista laureatów była długa. Z prawdziwą przyjemnością wręczaliśmy nagrody konkursowe.

Ogromną radość i satysfakcję sprawiło nam wręczenie pucharu za zajęcie I miejsca w II-giej Szkolnej Lidze Siatkówki Szkół Średnich. To nasza drużyna okazała się w tym roku najlepsza. Nagrodzeni zostali również pan Grzegorz Bisko - najlepszy trener Ligi i uczeń Tomasz Morawski - MVP turnieju.

Łza wzruszenia zakręciła się w oku, gdy Migających Kucharzy żegnała opiekunka grupy pani Katarzyna Putkowska. Mamy nadzieję, że pasja do gotowania będzie towarzyszyć naszym Absolwentom poza murami Ośrodka.

Przyszedł też czas, by pożegnać szóstkę członków grupy Młodzi Migają Muzykę. Pani dyrektor Anna Stopińska wręczyła każdemu niespodziankę życząc szczęścia i  realizacji pasji w życiu poza Przystankiem Łucka.

Dziękując za rok intensywnej pracy i nauki pani Dyrektor życzyła wszystkim dużo słońca, odpoczynku, czasu na przyjemności w te dwa wakacyjne miesiące.