Dzień Komisji Eukacji Narodowej
(14 października 2015)

W tym roku szkolnym Dzień Nauczyciela przebiegał dwuetapowo.
3 października, podczas uroczystego apelu z okazji Dnia KEN oraz Dnia Patrona odbyło się podsumowanie konkursu "Nauczyciel i Wychowawca Roku". Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom Ośrodka i wręczyli dyplomy wyróżnionym: p. Beacie Derbich- za tytuł Wychowawcy Roku oraz p. Marcie Żulewskiej i p. Tomaszowi Kościołowskiemu- za zdobycie tytułu Nauczycieli Roku.
Druga część świętowania miała miejsce 14 października. Tego dnia młodzież prowadziła pierwszą godzinę lekcyjną, a nauczyciele mogli w tym czasie podziwiać umiejętności swoich uczniów. Na kolejnych dwóch lekcjach odbył się pokaz filmu "Bogowie", a następnie przypomnienie nagranego na konkurs filmu o dopalaczach.
W celu dokładniejszego poznaniu problematyki dopalaczy Samorząd Uczniowski zorganizował zostały warsztaty. Poszczególne grupy miały opracować jeden z tematów dotyczących tego problemu. Następnie wszystkie grupy zaprezentowały efekt swojej pracy. Po podsumowaniu zajęć, plakaty z prezentacjami zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym, aby można było jeszcze do nich zajrzeć.