Hej kolęda, kolęda!
(21 grudnia 2016)

W świątecznej atmosferze i z radosnym zawołaniem "Hej kolęda, kolęda!" 21 grudnia w naszym Ośrodku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. To był dzień pełen niespodzianek.
Na początek  wszyscy - uczniowie, nauczyciele i goście dekorowali choinkę ozdobami wykonanymi przez wychowanków. Nagle pojawiły się dziewczęta grające na fletach kolędy, a zaraz po nich była kolęda śpiewana i migana. Potem odwiedzili nas kolędnicy - zwiewne anioły, figlarne diabełki, cicha koza, okrutny Herod, dowcipna śmierć, kominiarz bawili nas śmiesznymi dialogami, rockowymi i góralskimi kolędami. Nie zabrakło też występu wychowawców śpiewających i grających na różnych instrumentach.
Ale to co się stało potem. zaskoczyło nas wszystkich. Zamiast tradycyjnych życzeń,
Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor i Pan Kierownik Internatu złożyli je śpiewająco - migająco :). "Hej kolęda, kolęda!" - zrobiło się radośnie! Kiedy emocje trochę opadły, podzieliliśmy się opłatkiem  oraz zjedliśmy  "małe, smaczne co nie co" .
Okazało się, że to nie koniec atrakcji. Wystąpiła grupa MMM śpiewając piosenkę świąteczną, a zaraz potem mogliśmy się przekonać, że naprawdę wszyscy możemy być Mikołajami. Otrzymaliśmy podziękowania od rodziny, dla której zbieraliśmy potrzebne rzeczy w ramach akcji "Szlachetna paczka". To było wzruszające. I kiedy wydawało się, że już zaraz, za chwilę powinien się pojawić Mikołaj z paczkami, wtedy okazało się, że będzie kolejna niespodzianka. Obejrzeliśmy filmik ze spotkania naszych kolędników z Mikołajem, który przekazał dla nas nagrane życzenia  z obietnicą, że być może pojawi się za rok. Jak to?! To nie będzie prezentów?! Ależ nie! Prezenty czekały na nas przez cały czas pod choinką. Każdy otrzymał imienny kubek i słodkości.
Tym samym koniec ośrodkowej Wigilii nieuchronnie się zbliżał. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości, radości bycia ze sobą  i kolędowania. "Hej kolęda , kolęda!"

Galeria fotografii