Szkolny Konkurs Gramatyki
(25 kwietnia 2017)

We wtorek 25 kwietnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Gramatyczny. O tytuł Mistrza Gramatyki 2017 walczyło 15 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z zawiłościami gramatyki języka polskiego. Dzielnie dostosowywali końcówki gramatyczne rzeczowników, przymiotników, czasowników, liczebników, tak, by pozostać w zgodzie z regułami gramatyki polskiej. Dwoje drzwi, dwoje skrzypiec dwóch wnuków czy dwoje wnuków? - przed takimi dylematami stali uczestnicy konkursu. Nie było łatwo, gdyż osiem zadań gramatycznych wywołało lekkie zamieszanie w głowach.
Spośród piętnastki uczestników najlepsi okazali się:
Gabriela Wesołowska z kl. IIIa - III miejsce, Natalia Nowaczyk z kl. Ia i Patryk Dąbrowski z kl. IIa - ex aequo II miejsce, Mistrzem Gramatyki 2017 została Natalia Sowa  z kl. Ia , która zajęła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!