Sukces młodych przyrodników
na IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ogólnej
(26 maja 2017)

Dnia 26 maja grupa młodych przyrodników wraz z nauczycielem biologii p.Tomaszem Kościołowskim uczestniczyła w kolejnej IV Olimpiadzie Wiedzy Ogólnej przeprowadzonej przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Tegoroczna Olimpiada miała wyjątkowy charakter, gdyż była wydarzeniem towarzyszącym Jubileuszowi 95- lecia Uczelni. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie w wieku 14-18 lat reprezentujący szkoły specjalne, ośrodki szkolno-wychowawcze,  klasy integracyjne i szkoły ogólnodostępne z całej Polski.

Zadania konkursowe dotyczyły zagadnień z zakresu ekologii, biologii oraz informatyki. Nasz Ośrodek reprezentowali: Natalia Nowaczyk, Natalia Sowa,  Dagmara Makulec oraz Mateusz Kowalczyk - laureaci Szkolnej Olimpiady Biologicznej pt. "Poznajemy ciało człowieka". Z ogromną radością przyjęliśmy  ogłoszenie wyników Olimpiady - Natalia Sowa zajęła I miejsce, Natalia Nowaczyk IV. Wyróżnienia przypadły Dagmarze Makulec i Mateuszowi Nowaczykowi. Gratulujemy młodym przyrodnikom oraz zapraszamy do uczestniczenia w następnych konkursach.

Patronat honorowy Olimpiady: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, NASK, Polski Komitet d/s UNESCO, PZU.