XXVII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących
(31 marca 2017)

W dniu 31 marca wyjechaliśmy pociągiem do Wejherowa na XXVII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących. W zawodach uczestniczyło 11 Ośrodków. Nasz Ośrodek reprezentowali: Marcin Kuć, Paweł Wąsowskii Grzegorz Ziętala. Opiekunowie to pani Edyta Sapińska i pani Agnieszka Saran.
W piątek o 18:30 nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu, a w sobotę rano o 8:30 zaczęliśmy rozwiązywanie zadań. Wszystkich uczniów podzielono na trzy kategorie wiekowe. Część konkursowa zakończyła się o 11:30. Organizatorzy przewidzieli dla nas różne niespodzianki. Po obiedzie udaliśmy się do Akwarium w Gdyni. Skorzystaliśmy też z tego, że była ładna pogoda i poszliśmy pospacerować nad morzem. Wieczorem odbyło się ogłoszenie wyników. Z niepokojem oczekiwaliśmy na rezultaty.
W pierwszej kategorii dla uczniów klas pierwszych II miejsce zajął Grzegorz Ziętala, a III miejsce – Paweł Wąsowski. W trzeciej kategorii dla uczniów klas trzecich i czwartych Marcin Kuć zajął IV miejsce na 15 uczestników. Nasz Ośrodek „Przystanek Łucka” w kategorii Ośrodki zajął II miejsce.
Po ogłoszeniu wyników było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. W niedzielę zmęczeni, ale uradowani dobrymi wynikami w konkursie wróciliśmy do Warszawy.

Galeria fotografii